Collega’s hebben me de kneepjes van het vak geleerd en ik leer nog steeds

TERUG NAAR ALLE NIEUWSITEMS

Soms kom je in gesprek met een collega die een bijzonder verhaal heeft. We praten met Dave, die via het uitzendbureau bij ons binnenkwam. Sinds begin dit jaar is hij inmiddels bij ons in dienst. Hij had geen passende opleiding; maar met zijn natuurlijke interesse in hout en zijn drive om te leren staat hij inmiddels bij onze spuitrobots. Een gave werkplek die hem elke dag weer voldoende uitdaging biedt.

Hij vertelt: “Vanwege persoonlijke omstandigheden, heb ik mijn opleidingen niet kunnen afronden. Wel wilde ik graag aan het werk en mijn eigen geld verdienen. Via het uitzendbureau kreeg ik de kans om een dag mee te lopen bij HEBO. Gewoon om te zien of het iets zou kunnen zijn. Hij lacht: “Ik weet nog dat HR-collega Amber al aan het einde van de ochtend naar me toe kwam. Mijn eerste gedachte was: heb ik het nu al verprutst?” Niets bleek minder waar. Dave werd gevraagd of hij per direct, fulltime, aan de slag kon. En zo begon hij op de afdeling kunststof kozijnen bij HEBO en maakte daarna de overstap naar hout.

Intern ontwikkeld
Hij leerde veel. “Het was in het begin even wennen, want er komt veel bij kijken. Het maken van houten kozijnen is niet zomaar iets.” Algauw kwam Norbert bij hem met een speciaal verzoek. “Of ik mee wilde lopen naar de spuitrobots, dat zou een mooie volgende stap kunnen zijn”. Ik vond het direct interessant hoe dat proces in zijn werk gaat. En zoals dat op zijn HEBO’s gaat; hij kreeg de kans om het in de praktijk te ervaren en werd een van de aanspreekpunten bij de ‘spuitrobots’. “Heel mooi om dat te doen. Het is echt een uitdaging. Er zijn zoveel verschillende werkzaamheden. Je zit bijvoorbeeld achter de computer en bent bezig met het juiste recept, een soort instructie, voor de robot. Op andere momenten stel ik de juiste buffers in, zodat de kleuren en de orders bij elkaar blijven. Of ik verwissel de verf op de pomp. Elke dag is anders, en dat is heel erg leuk.”

Helpende hand
Het werk bij de spuitrobots was voor Dave helemaal nieuw. Dat betekende niet dat hij in het diepe werd gegooid. Hij legt uit: “Collega’s Anton en Cosmin hebben me de fijne kneepjes van het vak geleerd en ik moet nog steeds veel leren. Maar dat is juist ook het leuke. Je kunt niet zomaar iets aanpassen; je moet goed nadenken wat er gebeurt. We hebben vier robots, onze zogenoemde Fritsen, dus we moeten goed managen dat een robot niet te lang stilstaat en ieder zijn werk doet.”

Over HEBO als werkgever
Naast het werk, is hij ook blij met HEBO als werkgever. “De dingen zijn hier gewoon goed voor mekaar. Als je kijkt hoeveel mensen er aan één kozijn werken, een heel proces en het klopt tot in detail. Inmiddels ben ik zelfs met een aantal collega’s bevriend geraakt en staat er een gezamenlijke vakantie op het programma.” Als laatste voegt hij toe: “In het verleden heb ik me weleens een nummer gevoeld. Hier heb ik mijn voornaam weer terug.”

Productcatalogus

Product catalogus HEBO

Bekijk, download en/of vraag hier onze complete productcatalogus met de verschillende systemen, accessoires en opties aan.